diş dolgusu fiyatı

Diş Dolgusu

Diş dolgusu

Diş minesi adı verilen bölüm dişin üst tabakasıdır ve çok serttir.Ancak bazen bakteri plağı ve diş taşı bazen travmalar ve bazen de kalıtımsal nedenlerden dolayı çürüyüp madde kaybedebilir.

Diş Çürüğü ve diş dolgusu

diş dolgusu fiyatı
Diş dolgusu

Diş minesinin altında dentin adı verilen mineden daha yumuşak bir tabaka sert doku vardır.Diş çürüğü bu tabakaya ulaştıktan sonra hızlı ilerler ve diş ağrısı oluşmaya başlar.

Diş çürüğü ve madde kaybı olduğu zaman dişin içerisindeki pulpa adı verilen damar ve sinir bölümünü korumak ve enfekte olmasını önlemek için çürük kısım temizlenir ve diş canlı dokuları ile uyumlu diş dolgu maddeleri koyularak diş dolgusu yapılır.

Diş dolgusu çeşitleri

  • Kompozit (beyaz renkli) ışınlı dolgu
  • Amalgam diş dolgusu (metal rengindedir)
  • İnley onley diş dolgusu.Estetik dolgudur
Web sitemizde yer alan konular sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. İçerik, rahatsızlıklarınız hakkında tanı koymaz, tedavi sunmaz. Bir hastalığın pek çok farklı belirtisi olabileceği gibi, bir belirtinin de pek çok rahatsızlığın sebebi olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle ağız ve dişlerinizden kaynaklanan herhangi bir sorunda yapmanız gereken derhal yetkili bir hekime muayene olmaktır. Hastalığınızla ilgili tanı, teşhis ve uygun tedavi hekiminiz tarafından belirlenmelidir.

Bir cevap yazın

×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp ile randevu alın