Panoramik Röntgen

Dijital panoramik röntgende film yerine doğrudan bilgisayara bağlanan küçük bir algılayıcı kullanılınır. Panoramik Röntgeni çekmek çok daha hızlı çünkü dişten dişe küçük hareketlerle geçirebilmektedir ve her bir görüntü için film takma zorunluluğu kalmaz. Ayrıca daha hızlıdır çünkü röntgenler bilgisayar ekranında hemen görünüyor ve banyo süresi diye bir şey yoktur. Dijital röntgene maruz kalma süresi geleneksel röntgenlere göre yüzde doksana kadar daha azdır.

Dijital panoramik röntgenler detayları daha net olarak göstermektedir ve bu da tanı için diş hekiminize çok büyük yardım demektir. Ayrıca bu görüntüleri diş hekiminiz bilgisayarda saklayarak ileride istediğimiz zaman tekrar kullanabilmekdir.

Dijital radyografi, tedaviyi hızlandıran ve diş durumunuza en kesin ve etkin şekilde tanı koymaya yardımcı olan gelişmiş bir teknolojidir.

Web sitemizde yer alan konular sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. İçerik, rahatsızlıklarınız hakkında tanı koymaz, tedavi sunmaz. Bir hastalığın pek çok farklı belirtisi olabileceği gibi, bir belirtinin de pek çok rahatsızlığın sebebi olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle ağız ve dişlerinizden kaynaklanan herhangi bir sorunda yapmanız gereken derhal yetkili bir hekime muayene olmaktır. Hastalığınızla ilgili tanı, teşhis ve uygun tedavi hekiminiz tarafından belirlenmelidir.

Bir cevap yazın

×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp ile randevu alın