Diş Kanal Tedavisi

Diş Kanal Tedavisi disin icerisindeki pulpa adı verilen canlı damar ve sinir dokusunun cıkarılması ve yerine kanal dolgu malzemesi koyulmasi işlemine denir.
Agiz icerisinde bulunan her disin kök sayısı farklıdir ve dolayısı ile kanal sayıları da farklı olmaktadır. Bu nedenle kanal tedavisi fiyatları diş kanal sayısına ve diş kanalında enfeksiyon olmasına göre değişir.
Kanal tedavisi yapmak için önce dişe anestezi yapılır. Diş tamamen uyuştuktan sonra dişin sinirleri alınır. Bu esnada hiçbir acı hissedilmemesi gerekir. Eger rahatsızlık varsa yeniden iyice uyuşturulur. Tam bir anestezi sağlandığında kanal tedavisi tamamen acısız ağrısız olarak yapılacaktır.

Web sitemizde yer alan konular sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. İçerik, rahatsızlıklarınız hakkında tanı koymaz, tedavi sunmaz. Bir hastalığın pek çok farklı belirtisi olabileceği gibi, bir belirtinin de pek çok rahatsızlığın sebebi olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle ağız ve dişlerinizden kaynaklanan herhangi bir sorunda yapmanız gereken derhal yetkili bir hekime muayene olmaktır. Hastalığınızla ilgili tanı, teşhis ve uygun tedavi hekiminiz tarafından belirlenmelidir.

Bir cevap yazın

×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp ile randevu alın