2 adet bego implant

Cerrahi

Bu Sayfanın İçeriği

CERRAHİ İŞLEMLER

Diş hekimliğinde estetik, protez ve cerrahi işlemler büyük pay kaplar. Diş cerrahisinde de en fazla gerçekleştirilen işlemler şunardır;

  1. İmplant
  2. Kist cerrahisi
  3. Tümörler
  4. Diş çekimi
  5. Yirmi yaş diş çekimi
  6. Gömük dişler

Diş hekimliğinde cerrahi bilimlerin konularına girer. Cerrahi tedavileriniz için randevu telefonumuz ve mail adresimiz iletişim sayfasındadır.

DİŞ ÇEKİMİ

Yirmi yaş dişi çekimi için Panoramik röntgen

Diş çekimi gerektiğinde iyi bir anestezi ve röntgen tetkiki yapılması gerekir. Diş köklerinin sayısı ve şekli bilinmelidir.

Diş çekimi ücreti ne kadar?

Hekim diş çekimi için çekimin zorluğuna göre ücret talep edecektir. Diş çekiminde röntgen, anestezi, dikiş ve çekim aletleri çekim fiyatını belirler. Zor diş çekimi fiyatı daha yüksek olacaktır.

Diş çekimi sonrası ateş normal mi?

bu durum nadir olarak enfeksiyon durumlarında görülebilir. Hekiminizin yazdığı reçeteyi düzenli kullanmalısınız. Ateşiniz 39 derece ve üzeri oluyor ise mutlaka hekiminize veya bir kliniğe gitmelisiniz.
Diş çekimi izlemek isteyenlerin tok karnına olmasını öneririm. İnternetten diş çekim videoları izlerken bayıldığını duyduğum kişiler var. Diş çekimini siz yapacaksanız öğrenmek için izleyin. Böyle bir durum olmadığına göre izlemenin sizi korkutmaktan ve tedirgin etmekten başka bir fonksiyonu olmayacaktır.

Diş çekimi ne kadar sürer?

Dişin durumuna göre süre değişebilir. Genellikle anestezi sonrasında 10 ile 15 dakika içerisinde diş çekimi tamamlanır.

Diş çekiminden sonra yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler vardır. Diş çekiminden sonra ağrı kesici kullanılmalıdır. Kullanılan ağrı kesicinin kanamayı arttırıcı özelliği olmamasına özellikle dikkat edilmelidir. Aspirin gibi ilaçlar içilemez.

Diş çekimi sonrası gargara ilk 24 saatte yapılmaz. Daha sonra çekim yerine zarar vermeyecek şekilde ağız yavaşça çalkalanabilir. Eczaneden alınan klorheksidinli gargaralar tavsiye edilir.
Diş çekimi sonrası hekimin söylediklerine riayet edilmelidir. Antibiyotikler ile birlikte alkol tüketilmemelidir. Sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır.

Web sitemizde yer alan konular tıp ve diş hekimliği dallarında sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. İçerik, rahatsızlıklarınız hakkında tanı koymaz, tedavi sunmaz. Bir hastalığın pek çok farklı belirtisi olabileceği gibi, bir belirtinin de pek çok rahatsızlığın sebebi olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle ağız ve dişlerinizden kaynaklanan herhangi bir sorunda yapmanız gereken derhal yetkili bir hekime muayene olmaktır. Hastalığınızla ilgili tanı, teşhis ve uygun tedavi hekiminiz tarafından belirlenmelidir. Site bilgilendirme amaçlıdır Kesinlikle hekimin hastasını muayene etmesi yerine geçmez. Tedavileriniz için mutlaka hekim ile irtibat kurunuz.

 

Bir cevap yazın

×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp ile randevu alın