Zirkonyum Diş Kaplama

Bu Sayfanın İçeriği

Zirkonyum Diş Kaplama

Diş kayıplarını ortadan kaldırmak için kullanılan eski yöntemlerden biri, dişe

zirkonyum diş
Zirkonyum Diş

kaplama yapmaktır. İmplantların kullanımı yaygın hale gelmesine rağmen, porselen kaplamalar yapılmaya devam edilmektedir.

Yakın zamana kadar, plastik esaslı kaplama metal bir altyapı üzerinde işlenerek yapılmaktaydı.

Biodent kullanımı son 10-15 yıl içinde kayboldu ve porselen kaplamalar yaygınlaşmıştır.Porselen kaplamalar inşaat yöntemi de aynıdır. Porselen bir metal alt yapı üzerine yığılır. Oldukça sert ve yumuşak yapı içinde porselen dişler yüksek ısılı fırında pişirilmesi ile elde edilmektedir. Bu yöntemin başarılı yanı sıra, bu gibi sakız kenarında bir mat görüntü ve yansıma metal görüntüleme gibi dezavantajları da vardır. Porselen kaplamalar, bir mat opak metal altyapı üzerine yapılan porselen istenilen renkte yapılmış olsa bile sıkıcı bir resim görüntüler. Porselen kaplamalar Bu eksiklikleri zirkonyum dişin piyasaya çıkması ile çözüme kavuşturuldu.
Web sitemizde yer alan konular sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. İçerik, rahatsızlıklarınız hakkında tanı koymaz, tedavi sunmaz. Bir hastalığın pek çok farklı belirtisi olabileceği gibi, bir belirtinin de pek çok rahatsızlığın sebebi olabileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle ağız ve dişlerinizden kaynaklanan herhangi bir sorunda yapmanız gereken derhal yetkili bir hekime muayene olmaktır. Hastalığınızla ilgili tanı, teşhis ve uygun tedavi hekiminiz tarafından belirlenmelidir.

Bir cevap yazın

×

Powered by WhatsApp Chat

× WhatsApp ile randevu alın