İmplant Kaç Yıl Dayanır?

İmplant tedavisi ile ilgili kafalar o kadar karışık ki. Bin bir türlü soru kafalarda dönüp dolaşıyor. Siz de bu yazıyı okumaya başladığınıza göre implant tedavisi ile ilgili merak içerisindesiniz. Bazen implant fiyatları merak ediliyor. Bazen de İmplant kaç ayda takılır? implant kaç ay sürer? implant kaç ayda biter? implant kaç aşamada yapılır? implant kaç ayda iyileşir? implant kaç ayda yapılır? soruları ile meşgul oluyoruz. Ama asıl mesele implant kaç yıl dayanır? 

İmplant Ömrü

İmplantların ömrü bana göre fiyatlarından daha önemlidir. İmplant kullanma süresi olarak da isimlendirebiliriz implant ömrünü. İnternette okuduğunuz vaya okuyacağınız yazılar içerisinde implantların kullanım ömürleri ile ilgili gerçek bilgi veren pek yazı bulamayabilirsiniz. Artık ticarete dönüşmüş sağlık sektöründe sadece implant yapmayı düşünen sağlık kurumları ile karşı karşıyayız farkındaysanız.

implant Kaç Yıl Dayanır?

Bu soru o kadar önemli ki aslında. Belki de günlerdir kafanızı kurcalayan aşağıdaki soruların hepsinden yani hepsinin toplamından daha önemli. Size implant gerektiğini öğrendiğinizden beri kaç soruyu kendi kendinize sordunuz?

bu sorulardan daha önemli bir soru yapılan implantın ne kadar dayanacağı değil mi? Ucuz yapılan bir implant düşünün ki yıl kullandınız. bunu size maliyeti ne kadar oldu? Yıl başına birim fiyat ile hesapladığınızda çok pahalı. Ama başka bir implant yaptırdınız. biraz daha yüksek bir fiyat ödediniz. Ama onu yirmi yıl kullandınız. Bu durumda implant fiyatı daha ucuz hatta bedava gibi oldu size değil mi? İşte implant tedavisi böyle bir tedavidir. Baştan biraz fazla ücret öderseniz bunun karşılığını yıllar içerisinde kullanım ile birlikte geri alabilirsiniz.

İmplant kaç yıl garantili?

İmplant garantisi ile ilgili pek çok bilgi dolaşıyor. İki yıl diyen de duyarsınız beş yıl diyen de. Asıl çarpıcı olan ömür boyu implant garantisi. Hiç hoşunuza gitmeyecek ama ömür boyu garanti diye bir şey yok. Var desem de inanacak mısınız yoksa? Kendi dişleriniz. ana dişleriniz yani ömür boyu kaldı mı ağzınızda? Hayır tabi ki. Pazarlama tekniği olarak hastayı bir nevi kandırma gibi bir şey ömür boyu garanti kelimesi. Ne demek ömür boyu garanti. vidanın paslanmaya ve kırılmasına karşı bir garanti demek. Ama sizin anladığınız ömür boyu garantili implant ne demek? Ben ölene kadar bu implantlar süper bir şekilde baba hizmet edecek. Yok öyle bir şey. Ne kendinizi kandırın, ne de başkalarının sizi kandırmasına müsaade edin. İmplantlar sizin kullanımınıza bağlı olarak gene sağlık durumunuza bağlı olarak kullanılır. Kullanım ömürleri de size bağlıdır. İmplant kemik içerisinde zaten kemik ile tutunma sağlandıktan sonra sorun kalmamış kendi diş kökünüz gibi olmuştur. Büyük bir hastalık geçirmez iseniz sorun olmaz. Dişleri temiz tutarsanız sorun olmaz. Diş gıcırdatma yapmaz iseniz sorun olmaz. ama ömür boyu bunlara maruz kalmayacağımızın garantisini size kim verebilir.

Pazarlamacıların kelime oyunları ile kendinizi kandırmayın. Siz implantlarınızı dikkatli kullanın. İyi fırçalayın. Senede bir defa kontrol ettirin.

İmplant kaç yıl kullanılır?

Yukarıda da anlattım. İmplant tedavisi uzun yıllar kullanılmak için uygulanan bir tedavidir. Genel sağlık durumunda problem yaşanmaz ise, diş sıkma gıcırdatma olmaz ise, ağız bakımı iyi yapılır ise sorunsuz kullanırsınız. Ama bakımsız kalan implantların çevre dokularında yıkım başlar ise işiniz zor gerçekten. İmplant problemleri ile baş etmek oldukça güç. En iyi implant bile bakımsız kaldığında tıpkı kendi dişlerinizin size çıkardığı sorun gibi sorun çıkarabilir.

Senede bir diş hekimine gitmek ve diş bakımını hekimin önerileri doğrultusunda yapmak gerekir.