Lamina diş

Lamina diş nedir?

Laminate veneerler, dişlerinizin üzerine yapıştırılan 0.5 mm ile 0.9 mm. kalınlığında porselen tırnaklara benzetebiliriz.

Lamina diş nasıl yapılır?

1. Lamina diş yapmadan önce teşhis ve tedavi planlaması

lamina-dis
Lamina-dis

Öncelikle sizin gülüş tasarımınızın planlanması için, o anki durumunuzun tespit edilmesi gerekmektedir. Bunun için fotoğraf, video ve üç boyutlu model elde etmek için dişlerinizden ölçü alınması gerekebilir. Burada sadece ağız ve dudaklar değil tüm yüzünüz sizinle birlikte uzmanlarımız ile değerlendirelecektir. Sizin sosyal yaşamda nasıl bir hayat sürdüğünüz, hayattan beklentileriniz/bakış açınız, yaşama hangi estetik kriterlerden baktığınız değerlendirilir.

2. Lamina diş Ön hazırlık-tartışma

Bu kayıtlar alındıktan bir kaç gün sonra size “dişleriniz üzerinde hiç bir işlem yapılmadan” bitmiş gülümsemenizin nasıl olacağı üç boyutlu olarak gösterilir…

Gülüş tasarımda,sizin aktif bir rol almanız önemlidir. Gülümsemenizin nasıl olacağına karar verme aşamasında, yeterli zamanı vermeniz gerekir. Bu konuda yapılabilecekler konusunda soru sormaktan çekinmeyiniz. Eğer gerekli olursa hekiminiz ile bir kez daha randevulaşarak, gerek prosedür, gerekse de estetik kriterleri tartışmak için tekrar bir araya gelin.

 3. Lamina diş öncesi dişlerin hazırlanması

Bu randevunuz bir ila iki saat kadar sürecektir.. da Vinci Veneer’leriniz için dişlerinizin en üst yüzeyinde çok az ve sınırlı bir aşındırma yapılması gerekmektedir. Bu aşındırılan yer bir tırnak kalınlığında dişinize eklenecek ince eve narin porselen ilavesi için gerekmektedir. Genellikle bu aşındırma yarım millimetre kadar, bazende 0.1 milimetre kadar olmaktadır. Bu durumda nadirende olsa local bir anestezi kullanılması gerekebilir. Bu aşamadan sonra dişlerinizden ölçü alınarak yurt dışındaki da Vinci Veneer sertifikalı bir labaratuara üretim için gönderilecektir. BU süreç en fazla 2 hafta kadar sürmektedir. Çoğu durumda üretim aşamasında hekiminiz size geçici dişler yapacak ve hayatınıza bu dişlerle devam edeceksiniz

4. Lamina diş yapıştırma

Bu randevunuzda 1-2 saat sürebilir. Öncelikle hekiminiz üretilmiş olan veneerleri dişlerinize özel bir madde ile tutturacak ve olanların uyumunu ve renk ahengini gerçek olarak görecektir. Yeni dişlerinizin uyumunu izlerken daha hala rengin değiştirilebilir olduğunu unutmayın. Veneerler çok ince oldukları için kullanılan farklı renklerdeki yapıştırma materyalleri, size değişik efektler sağlamamızda faydalı olur. Dişlerinizde talep edeceğiniz ufak değişiklikleri hekiminiz gerçekleştirebilir ve bunlar çok kısa bir sure içinde uygulanabilir.